Плити ДСП, ДВП, МДФ - відмінності, використання, чому варто купувати

МДФ, ДВП, ДСП плита - багато різних букв, а сенс майже той же. Пропонуємо трохи розібратися з цими схожими абревіатурами, щоб використовувати їх за призначенням і з толком. Із чого ж почати?

А почнемо з того, що всі ці плити зроблені з дерева, а точніше з тирси або стружки. Виходить, що найголовніша відмінність в тому, яким чином об'єднані в один виріб всі матеріали, з допомогою якої технології.

Низькосортна деревина, відходи деревообробки - це матеріали, які використовуються для всіх вказаних плит, в тому числі МДФ. Ціна буде трохи вища ніж ДСП або ДВП, але завдяки тим фізичним властивостям, якими матеріал володіє.

Сам процес виготовлення відбувається в декілька етапів. Якщо коротко, то сюди входить:
- подрібнення до маленьких розмірів сировини;
- обробка під тиском паром;
- перенаправлення речовини в дефібрер - машину, яка завдяки стиранню на амбразивному камені виробляє деревну масу;
- процес просушування;
- склеювання за допомогою спеціальних органічних речовин.

Властивості:

 • Завдяки органічним зв'язуючим, які використовують при склеюванні, має однорідну структуру;
 • Досить міцна і в той же час обробляти простіше, ніж натуральний матеріал (дерево);
 • Є еколочіно не шкідливою;
 • Забезпечує хорошу звукоізоляцію;
 • Можливість наносити найрізноманітніші декоративні елементи і проробляти роботи з ламінування, фарбування та інші;
 • Вологостійкість;
 • Теплоізоляція;
 • Гладка, рівна поверхня;
 • Не деформується з часом.

Використовується в більшості випадків:

- для міжкімнатних дверей і коробок для них;
- для виробництва меблів.

Деревно-волокнисті плити - ДВП. Ціна, відповідно, буде дешевшою, ніж МДФ. Це матеріал, який виробляють за допомогою гарячого преса. В якості сировини використовують деревне волокно (та ж стружка, тирса). До початку роботи такий матеріал проходить процеси помолу і пропарювання. А ось для того, щоб поліпшити характеристики, в підготовлену масу додають речовини, які зміцнюють її. Наприклад, парафін, атнисептики або інші складові.

Трохи відмінностей має ДВП з ДСП. Плита виробляється з того ж деревно-вихідного матеріалу тільки з використанням синтетичних смол методом плоского пресування. Залежно від кількості шарів буде відрізнятись надійність плити (якщо є необхідність у великих навантаженнях, варто брати плиту товстішу). Як і попередні варіанти, цей виріб обробляється меламіном, ламінатом або шпоном. Для того щоб досягти переваги в таких властивостях як вологостійкість, ударостійкість і довговічність, покриття вибирають ламіноване.

Використання ДВП і ДСП найбільш популярне:

 • у виробництві меблів для офісів;
 • часто вибирають для будівництва;
 • добре підходить для оздоблювальних внутрішніх робіт (завдяки тому, що легко піддається механічній обробці).

Підводячи підсумки, можемо відзначити, що будь-який з матеріалів має безліч відмінних фізичних властивостей і декоративних характеристик. Залежно від використання, потрібно вибрати найбільш відповідний саме для вашої задумки. Із цим питанням можете звернутися в наш інтернет-магазин. Тут в наявності завжди доступні МДВ, ДВП, ДСП, фанера вологостійка. Купити можна і багато інших будівельно-оздоблювальних матеріалів. Відвідайте наш сайт і переконайтеся в кращих якостях товару особисто!